logo
Anasayfa
Hakkımızda
Basında Biz
Tanıtım Broşürü
  Etkinlikler
Projeler
İletişim
Bağış için Tıklayın
Burs Verenler
Temsilciliklerimiz
   Aramızdan Ayrılanlar
Üyelik Formu

KENDİ OKULUNU KENDİN YAP

IŞIĞIMIZ OKULUMUZDAN DESTEĞİMİZ SİZLERDEN

HAYDİ SİZDE BİZE KATILIN, GÜCÜMÜZE GÜÇ(SEVGİ) KATIN...

DCBED OLARAK OKULUMUZUN YAPIMINA DESTEK VERİYORUZ...

ELAZIĞ İLİ, MADEN İLÇESİNDE  20 DERSLİKLİ OKUL TASARIMI

Maden Atatürk İlköğretim Okulu, 80 yıllık bir binadır. Resimlerinde de gördüğünüz gibi, halen 640 öğrencisi olan okulumuz, oldukça yıpranmış, harap olmuş, onarılamaz hale gelmiştir. Eğitim zorlukla devam etmektedir.

İstanbul Bakır Madenliler Derneği Yönetim Kurulu, 31 Mart 2010’da, Kamil KIRBAÇ başkanlığında toplanarak,  okulun durumunu ve yapılması gerekenleri yerinde incelemek üzere Yönetim Kurulundan İsmail SÜRÜCÜ ve Musa SALMAN’ ı görevlendirmiştir.

3 Nisan 2010 gününde mimarımız, Semih ACAR’ la birlikte Maden’ e gidilmiştir. Maden’ deki inceleme ve toplantılara, İl Milli Eğitim Müdürümüz Nihat BÜYÜKBAŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız İbrahim FİDAN, Maden Kaymakamımız Önder BOZKURT, Maden Belediye Başkanımız Musa ORHAN, Maden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Veysel IŞIK, Atatürk İlköğretim Okulu Müdürümüz Selahattin ALKAN katılmıştır.

Gün boyu yapılan incelemeler ve toplantılar sonucu, okulun onarılamayacak kadar yıpranmış olduğu, bu haliyle eğitime devam etmenin çok zor olduğu tespit edilmiştir.( Zaten daha öncesinde de Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün böylesi bir görüşü vardı.) Atatürk İlköğretim Okulu’  nun çevre binalarla birlikte (eski ortaokul, öğretmenevi ve eski lise) yıkılarak, yerine eski konumunda, geniş bahçeli, laboratuarı, kütüphanesi, kantini, çok amaçlı salonu olan, 20 derslikli, modern bir bina yapılmasına karar verilmiştir.

Projenin uygulama bedeli 2 – 2,5 milyon TL’ dir. Bunun 400.000 TL’ si Madenliler tarafından karşılanacak, belki 10 yıl sonra bu okul, böylesi bir girişimle bir yılda bitirilecek ve Madenimiz, özel bir mimariyle yapılacak, modern bir okula kavuşacaktır.

Bu arada dernek başkanımız Kamil KIRBAÇ başkanlığında bir heyet, Elazığ Valimiz Sayın Muammer Erol ile görüşerek projenin görsel materyallerini sunmuştur. Sayın valimiz bu projeyi son derece olumlu ve uygulanabilir bulmuş, valiliğe düşen prosedürlerin hızla uygulanacağını belirtmiştir.

İnşaat bittiğinde, yeni okulun adı değişmeyecektir. Belli bir miktarın üzerinde katkı yapanlara, açılışta şilt verilecek ve okul girişine tabela üzerine adı yazılacaktır. (Örneğin bu limit 10.000TL ve üzeri  olabilir.)
2010 yaz döneminde inşaatı başlatmak hedeflenmektedir. Bu nedenle şu an fiilen işe başlanmıştır. Zemin etüdü yapılmıştır. Mimar ve mühendislerimiz, mimari, statik, istinat duvarları, elektrik ve tesisat projelerini hazırlamaya başlamışlardır. Mühendislerimiz proje çalışmalarıyla ilgili olarak iki kez, İstanbul’ dan Maden’ e giderek yerinde inceleme yapmışlardır. 17 Mayıs 2010’ da Kamil KIRBAÇ başkanlığında bir heyetle Elazığ’ a gidilecek, Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle resmi protokol yapılacaktır.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sadece Atatürk İlköğretim Okulu Yapım İşine ilişkin özel bir hesap açılmıştır. Katkılar bu kanala toplanacaktır. Bilindiği gibi, resmi kurumlara yapılan okul katkıları, kanunen gider kabul edilmektedir. İşadamlarımız ve vergi mükelleflerimiz bu olanağı da dikkate almayı düşünebilirler.

Yapılan tüm katkılar güncellenerek internet sitemizde yayınlanacaktır. (www.madenliyiz.biz)

Hedefimiz ekonomik durumu iyi olan az sayıda insanın katkılarıyla değil 2000 – 3000 Madenlinin mütevazı katkılarıyla yapmaktır. Bir emeklimizin yapacağı 10 TL’ lik bir katkı, okulumuzun tuğlası olacaktır.
Tüm Madenlilerin bu hayırlı işe duyarlı olacağına inanıyoruz. Az çok demeden, herkesi imkanları dahilinde katkıda yapmaya davet ediyoruz.

Hemen hepimizin okumayı yazmayı öğrendiği, bizleri mesleğe, daha da öte hayata hazırlayan, bizim için bir binadan, okuldan çok daha fazla anlam taşıyan, Atatürk İlköğretim Okulu’ na tüm hemşerilerimizin sahip çıkmasını bekliyor
“HAYDİ MADENLİLER VEFA BORCUMUZU ÖDEMEYE” diyoruz.


Kamil KIRBAÇ
İstanbul Bakır Madenliler Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı


 
"Okulumuza katkıda bulunmak için tıklayınız...
 
Telefon: 05349888774

Sarıyer Demirciköy Sanatçılar Sitesi No: 12 Sarıyer / İSTANBUL

Çatalca Erguvan Kent Konakları A14 D: 2 Çatalca / İSTANBUL

iletisim@dcbed.org